Jeśli myślisz tylko o czerni, bieli i szarości, gdy słyszysz słowo „monochromatyczny”, tracisz szansę na eksperymentowanie z całym światem kolorowej mody – nie wspominając o opcjach ubioru, które każdy stylowy butik ma do zaoferowania!

Sekret monochromatycznej stylizacji – znamy go!

Modę monochromatyczną można osiągnąć w dowolnym kolorze, wystarczy wybrać kolor i się go trzymać. Stroje monochromatyczne mogą być czarne, białe lub w innych neutralnych odcieniach, ale mogą też być różowe, pomarańczowe, niebieskie i w dowolnym innym odcieniu, jaki tylko możesz sobie wyobrazić.

W tym krótkim przewodniku po ubieraniu się w monochromatyczny sposób dzielimy się wskazówkami i trikami dotyczącymi stylizacji własnych strojów oraz wyborem strojów monochromatycznych, które przygotowaliśmy, abyś poczuła się zainspirowana i mogła o tym pamiętać odwiedzając swój ulubiony butik z modą damską. Zaczynamy!

Wskazówki dotyczące niezawodnej stylizacji monochromatycznej

Nie ma sztywnych zasad dotyczących mody, ale jeśli chcesz osiągnąć konkretny wygląd, pomocne może być przestrzeganie kilku wskazówek.

Monochromatyczne stylizacje – kilka konkretnych przykładów na różne okazje:

  • monochromatyczny strój w kolorze rdzawo-pomarańczowym -idealny na randkę,
  • monochromatyczny strój w kolorze czerwonego wina – pasuje na wieczorne wyjście,
  • seksowny i różowy – monochromatyczny strój na imprezy w klimacie glamour,
  • burgundowy, monochromatyczny strój do biura i na oficjalne spotkania.

Zatem czas na trochę teorii – poniżej przedstawiamy kilka strategii, które należy stosować podczas stylizacji monochromatycznego stroju.

Zasada #1 Noś różne odcienie tego samego koloru

Pomyśl o modzie monochromatycznej jako o modzie wykorzystującej szerokie spektrum odcieni w ramach każdej rodziny kolorów. Jeśli zdecydujesz się na stylizację w fioletowym, monochromatycznym stroju, możesz rozglądać się w butiku na ubrania w różnych kolorach – od odcieni bzu i lawendy po odcienie głębokiej śliwki i królewskiego fioletu. Łączenie różnych odcieni tego samego koloru dodaje wymiaru wyglądowi, jednocześnie pozwala Ci uzyskać naprawdę elegancki, monochromatyczny klimat.

Zasada #2 Nie bój się odcieni neutralnych

Jeśli nie czujesz się komfortowo w całkowicie monochromatycznym wyglądzie, spróbuj wykorzystać potencjał, jaki drzemie w neutralnych kolorach, takich jak czerń lub biel. Dodanie do całości tych neutralnych odcieni nie zmieni ogólnego efektu monochromatycznego wyglądu, ale może pomóc w przełamaniu dużych obszarów koloru, które mogą wydawać się nieco odważne – jeśli nie jesteś przyzwyczajony do noszenia wielu kolorów) .

Zasada #3 W razie wątpliwości – postaw na total white look

Total white look to monochromatyczny styl, który pasuje na (prawie) każdą okazję. Różne odcienie bieli bez trudu łączą się ze sobą i można je stylizować w sposób swobodny lub formalny i to w większości sytuacji. Dopóki nie chodzi o stylizację na czyjeś weselu, taki total white look – zawsze będzie dobrym pomysłem.

Zasada #4 Mieszaj tekstury i nadruki

Jeśli Twój strój składa się z wielu elementów w podobnych odcieniach tego samego koloru, spróbuj podzielić go, wybierając różne tekstury, tkaniny i nadruki. Połączenie czegoś nieoczekiwanego – na przykład skóry z satyną może wydawać się naprawdę luksusowe, a różnica w wykończeniu pomoże dodać fajnego klimatu Twojemu strojowi. Sprawdź, co Twój ulubiony butik ma do zaoferowania i po prostu baw się modą.

Zasada #5 Dodaj połysk, blichtr i ozdoby

Innym łatwym sposobem na przełamanie monochromatycznego stroju jest dodanie do niego akcesoriów i ozdobnych akcentów. Metale takie jak złoto i srebro oraz błyszczące cyrkonie i cekiny stanowią doskonałe dodatki do monochromatycznego stroju i będą wyglądać wyjątkowo efektownie w porównaniu z jednobarwną paletą.